Navštivte také stránky našeho řeznictví! www.reznictvi-sloupnice.cz

sip-logo

Firma SIP je největším slovinským výrobcem zemědělských strojů. Hlavní sídlo firmy se nachází v Šempeteru v Savinjské dolině. SIP využívá  dlouholetých zkušeností při výrobě robustních a kvalitních strojů.

Do jejího hlavního programu patří žací stroje, rotorové obraceče a shrnovače píce.

Stroje značky SIP se vyznačují svojí snadnou obsluhou a robustní konstrukcí a současně i dlouhou životností. Moderní program strojů na sklizeň píce nabízí profesionální řešení pro různé skupiny uživatelů, jako jsou např.:

  • Podniky nabízející služby a velké podniky: velké pracovní záběry pro efektivní obdělávání velkých výměr pomocí vysoce spolehlivých strojů vykazujících dlouhou životnost.
  • Menší zemědělce působící i v horských oblastech: stroje s nízkou hmotností a menším pracovním záběrem pro práci na menších nebo obtížně přístupných plochách.

Export značky SIP zahrnuje více než 80% strojů, které směřují do 55 zemí celého světa.

spider-815i8-hs-d12b5

 

Sortiment SIP

 

SIP_DISC_380_PROstoje

SILVER CUT DISC S

SILVERCUT DISC S (FC/RC) – boční diskový žací stroj

Vzadu nesené žací stroje se středovým zavěšením žací lišty, v kombinaci s plynulým hydraulickým odlehčováním, které umožňují optimální přizpůsobení konkrétnímu terénu.

Žací agregát je vybavený extrémně robustním nosným rámem a masivní pohon garantuje optimální přenos síly z traktoru na žací lištu.

Snadná manipulace a bezvadný přehled v průběhu pracovní činnosti jsou 2 fakta, která jednoznačně hovoří pro tento žací stroj. Promyšlená konstrukce a jedinečný design umožňují důkladnou a maximálně efektivní práci.

Vylepšené řady s prstovými kondicionéry (FC) či s gumovými mačkacími válci (RC). Umožňují rychlejší proschnutí píce a tím i vyšší efektivitu práce.

Záběry 2,9 – 3,67m

 

disc-220-s-alp_01-8b8de

DISC S ALP

DISC S ALP – boční diskový žací stroj

Žací stroj nesený za traktorem zajišťuje vynikající řez v extrémně svažitém terénu.

Lehká, ale přesto robustní konstrukce žací lišty garantuje vynikající kopírování terénu při práci v rozsahu od – 30 ° až po + 45 °. V případě nárazu na překážku je zajištěna bezpečná ochrana žacího stroje.

Žací disky otáčející se směrem do středu garantují ukládání píce do užších řádků a lepší průchod píce, a to především v extrémně svažitém terénu.

Nejdůležitějšími charakteristikami žacího stroje DISC S ALP je snadné ovládání, nenáročná přeprava i údržba.

Záběry 2,16 – 3,00m

silvercut-disc-300-f-a2087

SILVERCUT DISC F

 

SILVERCUT DISC F (FC/RC) – čelní diskový žací stroj

Čelní diskový žací stroj, který má těžiště umístěné velmi blízko u traktoru. Zavěšení s horizontálním úrovňovým vyrovnáváním umožňuje perfektní přizpůsobení terénu, a to jak na rovině, tak i v příkrém srázu.

Díky čelně nesenému provedení může řidič během práce lépe kontrolovat celou pracovní oblast. Může dříve identifikovat překážky, jako jsou např. ploty. Žací disky jsou pomocí střižných kolíků jednotlivě jištěné před přetížením. Tak se zabrání poškození lišty v případě přetížení disků.

Ovládání stroje SILVERCUT DISC F je velmi snadné. Konstrukce je velmi robustní a garantuje dlouhou životnost stroje.

Záběry 2,90 – 3,25m

opticut-disc-300-f-alp-16406

OPTICUT DISC F

 

OPTICUT DISC F ALP – čelní diskový žací stroj

Lehký a současně robustní čelní žací stroj je koncipovaný speciálně pro práci ve svažitém terénu.

Žací lišty otáčející se směrem do středu zlepšují průtok píce přes lištu směrem dozadu a ukládají píci do úzkého řádku. Tím představuje tento žací stroj optimální řešení pro práci v kopcovitém terénu.

Záběry 2,18 – 3,00m

 

SILVERCUT DISC T FC/RC – tažený diskový žací stroj

 

disc-300-t-rc-8a9de

SILVERCUT DISC T

Tažený žací stroj garantuje díky speciálnímu zavěšení vynikající kopírování terénu. Tím se zvýší kvalita píce, optimalizuje se příkon a sníží se opotřebení stroje.

Jednoduchá a solidní konstrukce umožňuje vynikající řiditelnost stroje – rejd až 90°.

Prstový kondicionér a gumové mačkací válce garantují rovnoměrné rozložení píce po celé šířce stroje. Zkrácením doby sušení píce se značně zlepší její kvalita. Díky tomu, že odpadne dodatečná pracovní operace (čechrání), se docílí cca 10% úspory energie.

Záběr 2,90m

 

SILVERCUT DISC C (FC/RC) – disková žací kombinace

silvercut-disc-800-c-rc_web-3fb08

SILVERCUT DISC C

Žací kombinace má pouze jeden účel: maximální plošný výkon, optimální kvalita a v co nejkratším čase.

Díky kombinaci několika žacích strojů (1 x čelní, 2x zadní) se dosáhne velkého pracovního záběru. Kombinace nabízí maximální produktivitu a mimořádně dlouhou životnost při současně nízkých nákladech na údržbu. Žací kombinace je ideálním řešením pro velké podniky a podniky nabízející služby.

Plošným výkonem až 15 ha/h odpovídá tato žací kombinace očekávání vysoce náročných zákazníků.

Záběry 8,00 – 8,69m

 

roto-drum-135-s-52975

ROTO DRUM S

ROTO DRUM S – boční bubnový žací stroj

Lehké žací stroje nesené za traktorem se 2 bubny jsou jednoduché a robustní. Jsou zvlášť vhodné pro malé podniky. Každý buben je vybavený 3 žacími noži. Pohon přes řemeny na ozubený převod bubnů.

Záběry 1,65 – 2,20m

 

 

 

SPIDER – rotorové obraceče píce

Profesionální 4-14 rotorové obraceče s mimořádně robustní konstrukcí pro malé až ty největší plochy.

spider-1500i14-t-a47c1

SPIDER

Záběry 4,50 – 14,80m

 

SPIDER ALP – rotační obraceč píce pro horský terén

Menší obraceče řady ALP jsou určeny mimo jiné pro použití na menších plochách a v horském terénu v kombinaci s traktory nižší výkonové kategorie.

Naším cílem je výroba lehkých a přitom stabilních strojů. Díky používání speciálních materiálů se nám podařilo konstruovat stroje, které vykazují podobnou stabilitu jako naše standardní modely.

Univerzální použití a velmi nenáročná údržba jsou vlastnosti, díky nimž jsou tyto stroje zajímavou variantou pro menší a středně velké podniky.

spider-600i6-alp-257e5

SPIDER ALP

Záběry 2,20 – 6,00m

 

STAR – rotorové stranové a středové shrnovače píce

SIP nabízí širokou paletu shrnování do řádků při sklizni zelené píce. Kypře načechrané řádky zajišťují rychlejší proschnutí píce a usnadňují nabírání píce pomocí sběracího ústrojí.

Záběry 3,60 – 8,30m

 

FAVORIT ALP – pásový obraceč píce

 

star-600i20-t-90599

STAR

Jelikož se pružinové prsty nedotýkají země, píce zůstává na zemi kyprá a rychleji prosychá. Pásové shrnovače píce jsou velmi snadno řiditelné a lze s nimi i couvat.

Záběr 2,30 – 2,70m

 

 

 

 

 

 

favorit-254-alp-ca52f

FAVORIT ALP