Minimlékárna Řetová

Mini
mlékárna

Skip Navigation LinksHOME > Mini mlékárna

Minimlékárna Řetová

Naše minimlékárna se nachází v krásné a čisté přírodě údolí Husího krku a je součástí Mléčné farmy Řetová. Ta má v rámci družstva dlouholetou tradici v chovu hoštýnského černostrakatého skotu a v produkci mléka. V moderně vybavených stájích se důsledně dbá na zdraví a pohodu dojnic dle zásad wellfare chovu. Dojení probíhá podle potřeby moderními dojícími roboty, taktéž krmivo je individuálně dávkováno podle potřeby jednotlivé kravky. 

Sledujeme trendy a jdeme s dobou

Naši zootechnici průběžně sledují nové trendy v produkci mléka, abychom mohli i my nabídnout našim zákazníkům co nejvyšší kvalitu mléka. Mezi těmito trendy se také objevila informace o A2 mléku, jehož popularita začala stoupat v zahraničí.

Již několik let na farmě zootechnici šlechtí stádo na produkci mléka A2 které je považováno za lépe stravitelné. Naše A2 mléko je navíc certifikováno, to znamená, že všechny dojnice jsou otestovány, že mají 100 % genů A2A2. 

 

Proč vznikla naše minimlékárna?

Vznik minimlékárny je úzce propojen s modernizací mléčné farmy v Dolní Sloupnici.  V rámci tohoto projektu jsme vybudovali vlastní mlékárnu s cílem vyrábět mléčné produkty z certifikovaného A2 mléka. Předpokládáná maximální výrobní kapacita bude přibližně 1000 l mléka/den. 

Jaké mléko a jak jej zpracováváme?

Jak jsme se zmínili již výše, zpracováváme certifikované A2 mléko. Netušíte, co je to A2 mléko a jak se liší od běžného mléka? Vedoucí mlékárny RNDr. Kateřina Vaňousová připravila článek, který vysvětluje odlišnosti běžného mléka a A2 mléka
Jelikož je mlékárna umístěna v blízkosti stájí, tak se mléko dostává nejkratší cestou pomocí mléčné linky ze stájí rovnou do mlékárny. To je zpracováno tradičním způsobem, není homogenizováno ani standardizováno, je upraveno pouze pasterací. K našim zákazníkům se dostává tedy neodstředěné selské mléko a z něj vyrobené další produkty. 

 

Vyráběné produkty

  • Sloupnický A2 jogurt - bílý i s příchutěmi jahod, borůvek, meruněk a čokolády,
  • Sloupnické kefírové A2 mléko - přírodní i s příchutí jahod a borůvek,
  • Sloupnické A2 čerstvé sýry - přírodní, bylinkový a kořeněný,
  • Sloupnické A2 pomazánky - papriková jemně pikantní a česneková, která získala cenu Regionální potravina a Mls Pardubického kraje,
  • Sloupnický A2 míša v kelímku - tvarohový dezert s výbornou čokoládou, vaječným likérem nebo malinami oceněný jako Mls Pardubického kraje,
  • Sloupnické jogurtové A2 mléko - přírodní a s příchutí čokolády, jahod a meruněk.
  • Sloupnický jogurtové A2 dip česnekový (pouze v letní sezóně).
  • Sloupnický A2 tvaroh oceněný značkou Regionální potravina Pardubického kraje 2022.
 

To vše s použitím pouze čistých mlékařských kultur, syřidla, soli, ovocných složek, koření. V našich výrobcích konzervanty nehledejte, nepoužíváme je. Námi vyráběné mléčné A2 výrobky lze zakoupit přímo v prodejním okénku naší mlékárny v Řetové. Dále také v síti prodejen naší dceřinné společnosti Řeznictví Sloupnice. Rádi bychom Vám poodhalili, co se skrývá pod značkou Sloupnické A2 selské mléko. 

 

Sloupnické selské A2 mléko je

Kvalitní a bezpečné

Velmi dbáme na kvalitu a zdravotní nezávadnost. U mléka je pravidelně sledován obsah tuku a bílkovin a je kontrolováno množství somatických buněk a mikrobiální zatížení.

Původní A2 mléko

Naším cílem je nabídnout Vám mléko v jeho nejpřirozenější podobě, proto jako jedni z prvních přicházíme s certifikovaným A2 mlékem. A2 mléko je původní varianta mléka, na které si pochutnávali naši předci již před několika tisíci lety, a která je mnohými konzumenty považována za lépe stravitelnou.

Místní

Sloupnické mléko je vyrobeno, zpracováno i prodáváno v našem regionu.

Čerstvé

Mlékárna se nachází v těsné blízkosti stájí, proto může být mléko zpracováno ve velmi krátké době po nadojení a zachovává si tak svoji čerstvost.

Minimálně zpracované

Rádi bychom Sloupnické A2 mléko dostali na Váš stůl co nejméně zpracované, proto neprovádíme standardizaci ani homogenizaci. Mléko je ošetřeno pouze šetrnou pasterací, poté je ručně plněno do lahví a baleno.

 

 

Kontakt

RNDr. Kateřina Vaňousová
vedoucí minimlékárny
722 990 076
kvanousova@zdsloupnice.cz

Prodejní okénko minimlékárny

adresa, otevírací doba a další informace
více informací....

 

 

 

Poučení GDPR
© 2024 ZD Sloupnice - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.