Nový tažený shrnovač SIP AIR 900 T – pokračování

VÍTÁ VÁS
ZD SLOUPNICE

Skip Navigation Links

Nový tažený shrnovač SIP AIR 900 T – pokračování

...předchozí část textu...

 

Znatelně vyšší výnos na hektar a zachování bílkovin ve hmotě

S kapacitou až 15 ha/h je pásový shrnovač SIP AIR 900 T určen pro profesionální zemědělské podniky a poskytovatele služeb. Centrální osa umožňuje flexibilitu sběrací jednotky a vynikající přizpůsobení, protože sleduje povrch podél zakřivené linie. To umožňuje sklizeň bez poškození drnu a bez zbytků píce na poli. Vzhledem k tomu, že veškerá píce je sbírána ze země, je výnos sušiny na hektar orné půdy vyšší a zároveň drn zůstane nepoškozený a rychleji zaroste. Sběrací jednotka je vyrobena z menšího počtu součástí pro rychlou a snadnou údržbu.

Promyšlená kombinace pásového shrnovače SIP AIR 900 T malého průměru sběracího rotoru, prstového rotoru a předního válce na sběrací jednotce zajišťuje plynulý tok bez turbulencí a hromadění píce před shrnovačem a zabraňuje ztrátám listů, zejména u luštěnin. Protože většina hrubých bílkovin rostliny je v listech, použití technologie Pick-up AIR zachovává bílkovinnou hodnotu píce a zvyšuje výnos hrubých bílkovin na hektar orné půdy.

Pružiny shrnovače SIP AIR 900 T jsou chráněny systémem proti ztrátě. Tento systém se skládá z děleného plastového prvku a kovové svorky. Ke každému segmentu je připojeno šest pružinových prstů najednou, což zajišťuje rychlou a snadnou údržbu. V případě zlomení prstů zůstane na místě a nevnikne do píce.

Redukce popelovin a optimální fermentace

Pružné prsty na sběrací jednotce shrnovače SIP AIR 900 T jsou zakřivené v opačném směru jízdy a vytvářejí tak vlečený efekt, který zajišťuje jemné a rychlé zvedání píce ze země a zabraňuje nanášení zeminy, písku a kamenů do řádku. Snížený obsah popelovin přispívá k vyšší energii píce, lepší spotřebě, lepšímu zdraví zvířat a lepší produkci mléka a masa. Nižší obsah popelovin je příznivý i pro optimální fermentaci siláže a lepší stabilitu píce. Kombinace flexibilního sběracího zařízení malého průměru a tažených prstů tak snižuje znečištění řádku, zabraňuje vypadávání listů a zachovává živiny v píci i při práci z kopce. Dalším plusem čistého řádku bez kamenů a písku je bezpečná následná práce s kombajnem, lisem nebo sběracím vozem.

 

 

Poučení GDPR
© 2024 ZD Sloupnice - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.