Co je u nás nového?

Aktuality
ZD Sloupnice

Skip Navigation Links Home > Aktuality > Mechanizace a opravárenství

Co je u nás nového?

Nový pásový Quadrac

V našem portfoliu prodávaných strojů naleznete novou modelovou řadu pásových traktorů Case IH Quadtrac AFS Connect, která je na trhu od roku 2021. Zahrnuje celkem pět modelů, přičemž nejvýkonnější s označením 620 nabídne až 692 koní, což z něj činí nejvýkonnější sériově vyráběný traktor na světě.

Výhodou pásové koncepce je především přenos trakce při nízkém utužení půdy. Stroje řady Case IH Quadtrac AFS Connect přišly na trh se specifickými funkcemi, navrženými za účelem uspokojení evropské poptávky, a vybaveny novými technologiemi, které mají usnadnit zaznamenávání různých provozních dat a jejich vzdálený přenos.

Mezi nejvýznamnější novinky patří:

  • Nová technologie AFS Connect: Zjednodušení sběru dat a zajištění jejich bezproblémového obousměrného přenosu mezi strojem a kanceláří. Monitor má 12-ti palcovou obrazovku zobrazující komplexní provozní údaje. Umožňuje dálkový přenos dat a zrcadlení obrazovky – to využijí zejména pracovníci servisu – či snadné propojení s mobilním telefonem a až čtyřmi vnějšími kamerami. Určování polohy stroje zajišťuje přijímač Case IH AFS Vector Pro, který je pro Českou republiku přímo odemčený na AFS Connect RTK+ (+/- 2,5 cm). Systém Case IH AFS Connect může během probíhající práce zobrazovat také například mapové podklady a polohu stroje. Plus mnoho dalšího.
  • Nový interiér kabiny: Nový Quadrac je vybaven výrazně inovovanou kabinou a zdokonalenými ovládacími prvky. V kabině nalezneme novou intuitivní loketní opěrku Multicontroller s osmi ovládacími tlačítky a joystick Multicontroller se čtyřmi programovatelnými tlačítky. Kabina disponuje novým systémem vytápění, větrání a klimatizace a nechybí ani pokročilý systém řízení pro rychlejší otáčení na souvrati pole, který umožňuje měnit poměr mezi počtem otáček volantu a úhlem natočení volantu podle požadavků obsluhy.
  • Efektivnější převodovka: Traktor, jako jediný pásový na trhu, může být vybaven dvěma typy převodovek: převodovku Powershift a plynulou převodovku CVX. Převodovka PowerDrive powershift reaguje při každé změně převodového stupně až o 20 % rychleji než dříve. V důsledku toho obsluha ocení vyšší komfort, zejména na silnici nebo při přesunech mezi poli. Řazení na poli je výrazně jemnější a díky možnosti automatiky APM i pohodlnější. Převodovka CVXDrive pak zajišťuje plně dostupný výkon motoru a hydrauliky při nízkých rychlostech. Hlavními výhodami jsou však maximální úspora paliva a vyšší produktivita strojů.
  • Zdokonalený podvozek: K zásadní inovaci došlo v nosném rámu jednotlivých pásových podvozků. Jeho svařovanou konstrukci z několika částí nahradil jednodílný odlitek. Jako jediný výrobce odpruženého podvozku nyní místo 2 silentbloků používá 4, díky čemuž budou mít ještě delší životnost. Dále pak nově budou pojezdové kladky podvozku šroubované na nábojích s ložisky, kterou lze při poškození odmontovat a není nutné snímat celý náboj s ložiskem. Tímto výrobce předpokládá další snížení nákladů na údržbu. Přicházet s podobnými vylepšeními je pro CASE IH, jakožto vynálezce čtyřpásové koncepce podvozku, závazkem.
  • Motor bez recirkulace spalin a DPF plnící Stage V: Plnění podmínek emisní normy Stage V je docíleno díky technologii Hi-eSCR, bez použití filtru pevných částic a jeho nuceného vypalování. Tento klíčový parametr u traktorů Case IH zajišťují motor FPT. Servisní interval pro výměnu oleje byl prodloužen a každodenní servisní body jsou dosažitelné z úrovně terénu, což umožňuje rychlý a snadný přístup. Nově se používají unifikované typy akumulátorů, které jsou stejné jako u modelů Magnum AFS Connect.         
 

Poučení GDPR
© 2024 ZD Sloupnice - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.