Co je u nás nového?

Aktuality
ZD Sloupnice

Skip Navigation Links Home > Aktuality > Rostlinná výroba

Co je u nás nového?

Farmet Verso pro jarní předseťové zpracování půdy

1. března 2022 - Farmet Verso je ideální stroj pro časné jarní předseťové zpracování půdy. Časné jarní setí je klíčovým faktorem dosažení vysokých výnosů a dobrých ekonomických výsledků zemědělských podniků. Řada podniků zahajuje jarní setí již na konci února, pokud to půdní podmínky umožní. Klíčovou operací je v takovém případě velmi časné předseťové zpracování půdy zajišťující urovnání a provzdušnění povrchu půdy.

Polonesený kultivátor Verso je optimálním řešením právě do takových podmínek. Stroj jede při práci po kopírovacích kolech a díky této koncepci může pracovat i ve vlhké půdě, přičemž je výrazně eliminováno riziko tvorby hrud.

Vysoký počet dlát půdu kvalitně prokypří a urovnávací smyky typu Flexiboard půdu perfektně urovnají. Tento systém vyniká na těžších vlhkých půdách, kde zajistí výbornou strukturu nakypřené půdy a její rychlé vyzrání pro následné setí.

Díky velkému počtu dlát s velkým rozestupem jednotlivých řad má kultivátor Verso velkou prostupnost pro rostlinné zbytky. Lze jej proto použít nejen po orbě, ale i po podmítce nebo hlubším kypření. Verso tedy půdu nejen provzdušní a dokonale urovná, ale i výborně rozptýlí rostlinné zbytky na jejím povrchu. Přítlak smyků Flexiboard je hydraulicky regulovatelný a zajišťuje výbornou kvalitu práce i ve velmi těžkých podmínkách. Tlak smyků přenášený na půdu přitom zlepšuje utužení seťového lůžka.

Kultivátor Verso zajistí výbornou kvalitu práce při časném jarním zpracování půdy a zajistí velmi časné setí s příslibem vysokých a stabilních výnosů jarních plodin.

Máte nějaké dotazy? Rádi byste věděli víc podrobností, nebo potřebujete poradit? Náš prodejní tým Vám rád poradí, neváhejte nás kontaktovat.

 

 

Poučení GDPR
© 2024 ZD Sloupnice - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.