Co je u nás nového?

Aktuality
ZD Sloupnice

Skip Navigation Links Home > Aktuality > Rostlinná výroba

Co je u nás nového?

Kroužky pro děti opět frčí

17. října 2022, Sloupnice S novým školním rokem byly opět zahájeny Agroenvironmentální kroužky

V rámci vzdělávacího projektu Zemědělství žije! i v tomto roce zajišťujeme agroenvironmentální kroužky na základních školách, a to především díky spolupráci Zemědělského svazu, zemědělských podniků a základních škol.

Cílem kroužků je seznámit žáky s hodnotou zemědělství a podpořit tak jejich zájem o blízké obory tohoto odvětví. Součástí kroužků proto není jen teoretická výuka, ale i výuka praktická, která je realizována přímo v zemědělském provozu, a žákům tak umožňuje přímý kontakt se zemědělci, zvířaty nebo technikou.

Zemědělské družstvo se sídlem ve Sloupnice spolupracuje již 7. rokem se Základní školou ve Sloupnici a Základní školou v Němčicích. Na minulý pátek tak připravilo pro téměř 30 dětí bohatý program v prostorách bramborárny, kde aktuálně probíhá posklizňové zpracování brambor.

Děti tak měly možnost nahlédnout do nového klimatizovaného skladu, kde jsou brambory uloženy a následně posoudit celý proces jejich expedice s využitím nové expediční linky. Takzvanou „vyklápěčkou“ se brambory dostanou na přepravní pás, z kterého pokračují na třídící linku, kde obsluha brambory třídí. Přebrané brambory pak putují na váhu, napytlují se a zašijí včetně potisku etikety. Hotové pytle jsou přepraveny na automatický paletovací stroj, který nahradil namáhavou ruční práci.

Žáci tak viděli tradiční zemědělskou činnost v prostorách s nejnovějším vybavením.

Bc. Martina Kličková

 

Poučení GDPR
© 2024 ZD Sloupnice - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.