Co je u nás nového?

Aktuality
ZD Sloupnice

Skip Navigation Links Home > Aktuality > Rostlinná výroba

Co je u nás nového?

Ohlédnutí za žněmi

Žně skončily 5. srpna 2022 sklizní triticale ve Sloupnici a jak jsme na jejich začátku jen opatrně doufali, můžeme dnes potvrdit, že k nám příroda byla letos štědrá. Průběh počasí byl příznivý i v průběhu sklizně. Letos jsme se obešli bez krupobití a dosáhli jsme rekordního celkového výnosu v obilovinách, přičemž všechny sklízené plodiny včetně řepky byly v nadprůměrných číslech.

Stejně jako vloni nám se sklizní pomohl, kromě našich sklízecích mlátiček, také CLAAS Lexion z Nyklovic a New Holland ze Sedliště, které sklidily přibližně 280 hektarů. Kvalita ječmene vyhověla požadavkům pivovaru Radegast, a tak jsme již v září zahájili první dodávku. Podnikové dožínky proběhly 12. srpna tradičně v našich dílnách. 

Stejně dobrá byla i sklizeň slámy. Požadavek zootechniků byl splněn s rezervou nejen v množství slámy, ale snad i v kvalitě. Třetí seč senáží jsme zahájili 16. srpna a ukončena byla 2. září. Sklidili jsme 3369 tun převážně jetelů a částečně travních porostů do silážních žlabů v Němčicích. Letošní potřeba senáží je tak pokryta z 94 %. Celkem na 358 hektarech jsme zaseli řepku. Dne 6. září jsme zahájili sklizeň silážní kukuřice pro naši bioplynovou stanici v Němčicích.

Sklizeň brambor jsme zahájili koncem srpna odrůdou COLOMBA pro našeho partnera. Dosavadní výsledky jsou také příznivé. Prodej brambor pro okamžitou spotřebu (odrůdy SUNITA, SORAYA, BALLERINA) probíhá v bramborárně, ve vybraných prodejnách řeznictví a v prodejně čerpací stanice Horní Sloupnice. Prodej brambor k uskladnění bude zahájen až po 20. září. Výdej naturálních brambor je pouze do 31. října. Více informací u vedoucího skladů pana Oldřicha Vašiny

 

Poučení GDPR
© 2024 ZD Sloupnice - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.