Co je u nás nového?

Aktuality
ZD Sloupnice

Skip Navigation Links Home > Aktuality > Rostlinná výroba

Co je u nás nového?

Seriál: Dvoufázová sklizeň

15. května 2022 - Jak možná někteří z vás ví, v našem portfoliu nabízených produktů a značek pro potřeby farmářů a zemědělců, máme i špičkové výrobky od specialisty na kombajnové pásové lišty, značky MacDon. MacDon je však specialistou i na technologii dvoufázové sklizně pícnin, zrnin a semenných plodin. V letošním roce bude uveden na trh v ČR a SR výjimečný stroj MacDon Windrower.

Pokud Vás zajímá více informací o dvoufázové sklizni, která v osivařině nemá konkurenci a vzhledem ke stále většímu tlaku na ekologické zemědělství a zákazu desikace se dostává do popředí zájmu v mnoha zemědělských podnicích, můžete na našem webu sledovat seriál, jak si s touto technologií poradí MacDon Windrower.

 

Základní princip a popis dvoufázové sklizně - 1. díl 

Dvoufázovou sklizeň lze rozdělit do dvou pomyslných kategorií - sklizeň pícnin, zahrnující jetel, vojťešku, žito, GPS, hrachy, a potom sklizeň zrnin a semenných plodin, zahrnující trávy, inkarnát, řepku, obilí, kmín, ostropestřec a jiné.

S tímto strojem se vždy plodina nařádkuje, následně po nějaké době probíhá sklizeň, přičemž každá plodina má jiné podmínky. Pícniny se následně sklízí řezačkou/sběracím vozem/lisem. Zrniny a semenné plodiny kombajnem.

Nejčastěji se jedná o kombinaci samochodného nosiče Windrower a pásového adaptéru (lišty). Můžete si volit z kabiny umístění řádku - vlevo, na střed nebo vpravo. Nosič Windrover lze kombinovat také s diskovou sekačkou, nebo s pásovým nahrnovačem ROC, dále také s obraceči sena a do budoucna jistě přibude něco dalšího.

Jedná se o univerzální stroj, který dostatečně využijete na farmě při sklizni mnoha plodin. Stroj pracuje s velmi nízkou spotřebou a velkým výkonem.  To je počáteční představení v tomto našem 1. dílu.

Příště se více zaměříme na sklizeň zrnin a semenných plodin, dále na pícniny. Řekneme si také něco o vodě, dešti, ekologii a aplikaci postřiků, legislativě provozu, ekonomice provozu, pohledu obsluhy. Zacílíme na sklizeň jednotlivých plodin, technické řešení MacDon Windrower, porovnáme s přímou sklizňovou technologií, předáme zkušenosti ze světa, povíme si, kde vidíme budoucnost dvoufázové sklizně a spoustu dalších zajímavých témat tak, abychom před prvním výjezdem naši M1170 NT věděli vše důležité a potřebné. Doufáme, že to bude přínos pro ty, které to zajímá a že tato technologie pomůže českému a slovenskému zemědělství pracovat efektivněji a vyřeší některé sklizňové problémy.

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte kontaktovat náš obchodní tým.

 

Poučení GDPR
© 2024 ZD Sloupnice - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.